O autorce

Beata Połatyńska, córka Stanisława Syndomana, kontynuuje swoją pracą ponad pięćdziesięcioletnią tradycję fotograficzną rodziny Syndomanów. Pan Stanisław należał do najlepszych fotografików ostatniego półwiecza w Polsce. Beata odziedziczyła po nim niezwykłe wyczucie i zmysł artystyczny, dzięki czemu od blisko dwudziestu lat należy do najlepszych fotografów w swojej branży. Swoją przygodę z fotografią zaczęła od pracy w Modzie Polskiej i fotografowania modelek. Później nawiązała współpracę z wydawnictwem Edipresse i przez wiele lat zajmowała się pracą reporterską. W tym też wydawnictwie zaczęła robić swoje pierwsze zdjęcia kulinarne. Obecnie z blisko dwudziestoletnim doświadczeniem należy do najlepszych i najbardziej doświadczonych fotografików w branży kulinarnej i reklamowej. Jej prace można było również oglądać na wystawach w kraju i za granicą.

W 1992 roku po raz pierwszy zajęła się fotografią kulinarną. Rozpoczynając od prostych zdjęć prasowych w krótkim czasie znalazła się w czołówce polskich fotografów zajmujących się branżą kulinarną i reklamową. Zaczęło się od zdjęć kupionych tortów, ciast, owoców czy warzyw, potem wykonywała także bardziej wyrafinowane sesje potraw, drinków, czy wypieków. Współpracowała ze znanymi kucharzami. Na dzień dzisiejszy studio współpracuje ze wszystkimi większymi wydawnictwami w Polsce. Realizujemy projekty dla Edipresse, dla Axel Springer, Gruner + Jahr, Marquard Media, Burda Publishing, czy Muratora.

Wraz z rozwojem firmy i przeniesieniem prac do nowego studia firma rozpoczęła też realizację kontraktów reklamowych. Studio już nie tylko fotografowało, ale także przygotowywało u siebie potrawy do zdjęć. Jednymi z pierwszych klientów była wtedy wciąż dopiero budująca swoją pozycję na rynku firma Maspex. Następnie dołączyli do niej kolejni duzi gracze na rynku spożywczym zarówno z Polski jak i z za granicy. Od lat robimy zdjęcia dla firm : Unilever(Rama, Kasia, Delma, Lipton, Saga, Knorr, Hellmans), Nestle(Nutrition, Jojo, Nespresso), Kotlin, Frosta Dr. Oetker, Empik, Empik Cafe, Hortex, Frosta, Lestello, Super Fish, McCain, Łowicz. Dodatkowo w ramach pracy przy innych projektach współpracowaliśmy z agencjami - Euro RSCG, Saatchi&Saachi, Oglivy, Brand Support, Schulz, CGS, Partner of Promotion, Papagayo, wraz z którymi staramy się jak najlepiej pomagać naszym klientom w osiąganiu ich celów.

Owocem jej pracy były również różne książki kucharskie. Niektóre z nich: